Talvel saab aiaärist koju tuua õitsvaid hüatsinte, krookuseid, nartsisse, tulpe. Talvine ajatamine kurnab sibulat aga enamasti sedavõrd, et järgmisel talvel ta õitseda ei suuda. Lihtsam on osta uus õitsev pott.
Milline jõululill sobib sulle kõige paremini? Pane kindlasti tähele hooldusvõtteid, kuid iseloomustust võta mänguliselt.
Uue otsija
Orhideed on juba mõnda aega meie kodusid kaunistanud, on ju kuukingade hübriidid üsna kergesti hooldatavad.
Kui aias möllavad mügrid, siis kas on üldse lootust näha tulpide ja paljude teiste kevadiste sibullillede õieilu? On küll, sest leidub ka täiesti närilisekindlaid sibullilli.
Aiapidamine oleks lausa lust, kui poleks haiguseid ega kahjureid.
Sellest, et kevad on juba varsti meie õue peal, annavad aimu rõõmsalt kekslevad varblased ja rõõmuga hõiskavad tihased. Värsket hõngu saame tuua lillekauplusest pundi lõhnavate õitega.
Igal taimeliigil on välja kujunenud optimaalne kasvusügavus ning seda peab sibula mahapanekul arvestama. Vaid siis tunnevad taimed end hästi ja õitsevad aastaid.
Taimede vabamatesse mustritesse istutamine järgib nende arengukäiku pikema aja jooksul ning loob aastaaegade rütmi, värvivaheldust ja põnevaid vaateid.
Kui lasta taimedel omasoodu kasvada, siis hakkavad aja jooksul ühed neist domineerima ja teised hääb
Novembrikuu aiatoimetusi.
* Külmakindlate lehtpuude ja -põõsaste potitaimi saab istutada seni, kuni muld pole külmunud.
* Kui maa on pehme, võib veel vabalt maha panna taliküüslauku, tulpe ja hüatsinte.
* Viinapuud on õige aeg lõigata paar-kolm nädalat