Ehkki kaasajal oleme harjunud kuulma ennekõike liginullenergiahoonetest ja koguni plussenergiahooneid on Maarjamaale juba rajatud, võib paljudest kodudest kujuneda "miinusenergiahoone".
2017. aastal tegid koduehituses ilma muidugi kõiksugu nutilahendused, mille eesmärk on muuta elu lihtsamaks ja mugavamaks. Iseasi, kui hädatarvilikud need alati kõigile on. Energiasäästust ei pääse aga üle ega ümber. Vaatame lähemalt 2017.
Praegu tarbib keskmine korteriomanikust eestimaalane aastas 1500 kWh elektrienergiat, efektiivne tarbija 900 kWh ja üle keskmise tarbija 2400 kWh aastas. See on heaks orientiiriks, et hinnata, kas ma olen tarbijana efektiivne või mitte.
Ehitus liigub energiasäästu tagamise suunas ning üha olulisem roll on selle saavutamises täita ventilatsioonil, mille hulka peaks kuuluma ka soojusvaheti – see suunab ülejääva toasooja tagasi kasutusse.
Paigalduskohad
Plastventilatsiooni paigaldatakse ü
Kodu esmamulje loob maja fassaad. Just välisuksel on siinkohal oluline roll – see praktilises kasutuses olev element mõjutab kogu fassaadi välimust. Mõnikord on aga raske ette kujutada, milline uks sobib ümbruskonnaga kõige paremini kokku.
Pooleliolevas eramukarbis tehti õhutiheduse mõõdistamised. Õhulekkeid tuvastatakse märgusuitsu ja soojuskaameraga.
Enne mõõtmisi püütakse leida hoones kõik võimalikud lekkekohad ja need kõrvaldada sedavõrd, kuivõrd see on võimalik.
Ruumide temperatuuri langetamine, puukütte kasutamine, odavama ööelektri ärakasutamine. Kuidas elektriarveid vähendada? TM kogus kokku nippe ja nõuandeid.
Elektri hinda mõjutab oluliselt tarbimise ühildamine pakkumisega.
Skeleton Technologies, Eesti päritolu Euroopa turuliider superkondensaatorite ja energiasalvestussüsteemide tootmises, võitis hanke, tarnimaks superkondensaatoritel põhinevaid energiasalvestusüsteeme 114-le Škoda trammile Mannheimi, Heidelbergi ja Ludwigs
Üha enam on hakatud tähelepanu pöörama sellele, et aknad oleksid lisaks sobivale disainile ja soojapidavusele võimalikult helikindlad ning aitaksid hoida meist eemal maantee-, tänava-, lennuki- ja raudteemüra.
Müra on meie igapäevaelus kasvav probleem