Ühe ruumi kaks nägu

Kristjan Arunurm
kodu
Sisearhitekt Viktoria Bankov lahendas Vikerlase Maja uue korteri klassikaseguses võtmes. | Anne-Mai Pällo

Sisearhitekt Viktoria Bankov lahendas Vikerlase Maja uue korteri klassikaseguses võtmes, ent tegi 3D-kavandid ka rangema stiili austajaile.

Korter Lasnamäe uuselamus Pinna tänaval pole lahendatud just harjumuspärase Lasnamäe joonega – hoopis läbimõeldum, avaram ja funktsionaalsem on siin. Loomulikult on “süüdi” nii arhitekt Priit Ehala, teadlik tellija Oma Ehitaja kui sisearhitekt Viktoria Bankov. Asjasse puutumatule võib näida lausa hämmastav, kui eriilmelisi sisekujundusi on võimalik luua paneelmaja korteris. Reaalselt teostati veidi toretsevam, klassikahõngune nägu, kuid 3D-lahendusena käis disainer välja ka modernsema lahenduse.

“Olen siin kasutanud sellist uhke interjööri loomise nippi, et mingid esemed peavad olema teiste asjade taustal – nii saabki kombineerida kallimaid brände soodsamatega. Igas hinnaklassis võib leiduda huvitavaid esemeid. Alati on ju eelarve piiratud ja sellega peab arvestama. Siin tulevadki mängu kompromissid ja võib öelda ka, et juveliirne töö, mis nõuab veidi rohkem aega ja pühendumist,” jutustab sisearhitekt. Viktoria Bankov soovitab, et vaatamata vajadusele eelarves püsida ei maksa karta eritellimusi – need ei pruugi olla sugugi kallimad: “Nagu näiteks see diivan ja tugitoolid. Kuna neid oli sellisena väga vaja, võtsingi pliiatsi ja joonistasin need üles. Söögitoolid on sündinud tegelikult ühest soodsast valmiskomplektist, mis sai natuke ümber tehtud. Kangas ja stiil on kogu pehmemööblil sama.”

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid