Äpinipid | Kuidas nutitelefoniga kodu kujundada?

Elen Luht
Sketch Upi tasulisel versioonil on rohkem võimalusi ja seda kasutavad arhitektid, insenerid, ehitajad, sisekujundajad ja disainerid üle maailma. | Tootja

Milleks  on vaja nutitelefoni? Et võiksid vajadusel  seda kasutada näiteks mõõdulindi või loodi asemel.  Digiseadmest võib ka saada kodukujundajale mitmekülgne abiline, millelt nõu küsida! Ka siis, kui remonti teed või oled vastamisi keeruliste sisustusvalikutega.

Sketch Up

Google’i joonestustööriist, mida saab kasutada veebikeskkonnas või laadida endale arvutisse. Selle tasuta versioon on küll lihtne, kuid rahuldab siiski kõik tavakasutaja vajadused. Juhendvideote järgi saab nipid üsna kiirelt kätte ning võib asuda 3D-jooniseid tegema. Saab kujundada nii ruume kui ka üksikuid mööbliesemeid. Kui on viitsimist süveneda, siis valmib üsna põhjalik 3D-ruumiplaan. Sketch Upi tasulisel versioonil on rohkem võimalusi ja seda kasutavad arhitektid, insenerid, ehitajad, sisekujundajad ja disainerid üle maailma.

Kuidas see töötab?

Alustada saab joonte ja kujundite joonistamisest, mida võib üles tõmmata ja tagasi lükata, et muuta tasapinnalised joonistused kolmemõõtmelisteks objektideks. Neid saab omakorda venitada, kopeerida, keerata, värvida, igat pidi muuta ja uusi vorme lisada.

www.sketchup.com

CamToPlan. | Tootja

CamToPlan

See on mõõtmisrakendus, mis aitab telefoni abil mõõta vahemaid ja pindu ning selle abil saab ka planeeringuid koostada. Tasulise CamToPlan Pro versiooni abil saab oma andmeid PNG- või DXF-formaadis eksportida ja oma kaustu hallata.

Kuidas see töötab?

Mõõdulint on 3D-kujul ekraanil ja paistab nagu päris. Lihtsasti annab mõõta näiteks põrandaliistude või seinte pikkust, mööbliesemeid, vaipu jms. Rakendus arvutab ise pindala ja joonistab võetud mõõtude põhjal ruumi planeeringu. See on eriti hea abimees juhul, kui ruum, mille mõõtusid on vaja, pole standardse kujuga. Viieeurone kulutus äpi tasulisele versioonile võib üles kaaluda ajakulu, mis läheks ruumi täpsete mõõtude saamiseks tavamõõdulindiga. Samas tuleb silmas pidada, et tegu pole siiski imevahendiga, rakendus võib ka eksida.

Lood. | Tootja

Lood

Väga lihtne tööriist, mille abil telefonist endast saabki lood. Äpil on üldjoontes vaid kaks ülesannet: loodida tasapinda või mõnd vertikaalset serva. Äpipoes on mitu valikut, näiteks Level Tool – Bubble & Spirit on kena tagasihoidliku visuaaliga ning toimib laitmatult.

Kuidas see töötab?

Aseta telefon pinnale või serva vastu, mida soovid loodida, ning näed kohe ekraanilt, kus asub loodimull.

Sarnased artiklid