Kolm talvist juuksemuret

Siile Lumi
Talvel on tavaline, et juuksed takerduvad villastesse sallidesse ja paksust riidest mantlikraedesse. | Shutterstock

Mida teha, et sall juukseid pusasse ei ajaks? Miks on talvel juuksed staatilist elektrit täis? Mida teha mütsiludus juustega?

Talvel on tavaline, et juuksed takerduvad villastesse sallidesse ja paksust riidest mantlikraedesse. Tõmbad talvemantlit ja kampsunit aina selga ja seljast ära, keerutad salli ümber kaela ning seod seda lahti lausa mitu korda päevas.

Lisaks kanga vastu hõõrdumisele on juuksed staatilist elektrit täis ja oma osa annab ka radiaatoritest õhkuv kuumus, mille tagajärjel on siseruumides kuiv õhk. Ja mütsi peast tõmmates avastad lidus, pead ligi kiharad.

 

Kangekaelsed pusad
 

Alati on võimalik sättida kiharad klassikalisse hobusesabasse. Need, kes armastavad juukseid lahtiselt kanda, peavad pusadest hoidumiseks kasutama spetsiaalseid juuksetooteid.

Kammi kummardudes juuksed üle pea ette ja pihusta neisse mingit niisutavat vahendit, mis takistab juustel sassi minemast. Poelettidel leidub pusadest lahtisaamiseks mitmeid tooteid, näiteks juustesse jäetavat palsamit või juuksepusade silujat. Kangekaelsete pusade harutamiseks tasub kasutada hõredat kammi või pusaharja.

Kui juuksed kipuvad eriti kergesti sassi minema, siis vaata, kas kasutad ikka õigeid kangaid. Juuksesõbralikud kangad on puuvill, kašmiir ja trikooriie; ebasõbralikud on tviid, villane ja velvet.

 

Staatiline elekter
 

Staatiline elekter tekib siis, kui juuksed koguvad kuivast õhust elektrilaenguid. Külmakuudel on see tavaline, sest õhus on vähem niiskust.

Juuste taltsutamiseks vali oma juuksetüübile sobiv, ent tavapärasest niisutavam šampoon ja palsam. Kuivatamiseks võiks kasutada ioonfööni, mis ei puhu juustest niiskust välja, nagu seda võivad teha tavalised föönid.

Karm juuksekarv vajab staatilisest elektrist võitu saamiseks tugevamat palsamit või niisutavat maski. Väldi alkoholi sisaldavaid viimistlusvahendeid – need võivad juukseid liialt kuivatada.

Kui kasutad silendavat hooldusvahendit, määri seda ainult juukseotstele – muidu muutuvad juuksed ruttu rasvaseks ja luduks.

 

Ludus juuksed
 

Enne mütsi silmini surumist tuleb juuksed sättida nii, et nende kohevus säiliks ka mütsi all. Peakate hoiab sooja ning juuksed jäävad just sellisesse asendisse, nagu nad mütsi pähe tõmmates olid. Kui müts tuka lauba ligi surub, siis nii see tukk ka jääb. Kui juuksejuured aga pole pead ligi pressitud, säilib ka kohevus.

Pikad juuksed keeruta pealaele krunni ja kinnita juuksekummiga. Kasuta riidega kaetud kummi – see kahjustab juukseid vähem. Tõmba müts pähe. Tuppa jõudes saputa krunn lahti.

Lühikesed juuksed jaga laubal nelja salku ja kinnita need klambriga pealaele. Pane müts pähe. Tuppa jõudes võta klambrid ära, kummardu korraks ettepoole, heida siis pea kuklasse ja sasi soeng sõrmedega kohevaks.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid