Kortermaja renoveerimine on varasemast veelgi keerulisem

Urve Vilk
Kerkinud hinnad sunnivad ühistuid plaane üle vaatama. | Shutterstock

Kortermaja renoveerimine on keeruline protsess alates ühistus üksmeelele jõudmisest ja rahastuse leidmisest kuni elanikke täis hoone ehitustöödeni välja. Aga praegusel ajal ehitusturul valitsev materjalide ja töökäte puudus on muutnud renoveerimise veelgi keerukamaks.

Renoveerimise peatöövõtuga tegeleva OÜ EMP Renoveer juhatuse liige Toomas Tooma ütleb, et põhimõtteliselt on võimalik kortermaju renoveerida ka etappidena, mitte tervikuna, aga on siiski teatud tööd, mis tuleks peale probleemide tekkimist kohe ära teha – sellisteks hoone osadeks on katus, vundament ja rõdukonstruktsioonid.

Tööd ja nende järjekord renoveerimisel sõltub konkreetsest objektist. See tähendab, et maja seisukorrast ülevaate saamiseks tuleks tellida ekspertiis. "Inimestel ei ole raha ja asjad kipuvad ka elanike vaidluste taha jääma, nii et töid tehakse vastavalt oma võimekusele. Aga ühest vastust siin ei ole, kui katus on vettpidav, pole vaja seda kohe vahetama hakata, vaid ehk on vaja üle vaadata hoopis rõdude metallkonstruktsioonid, mis rõdusid kinni hoiavad, sest kui need on läbi roostetanud ja ei pea, võib rõdu alla kukkuda, seda on ette tulnud," toob Tooma näiteks.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid