Mida mehed tegelikult tahavad

Maria Torm
Suurem osa mehi sooviks, et naine näitaks neile oma kiindumust. | Shutterstock

Üldtuntud arvamus on, et mehed mõtlevad suhtes ainult seksile. Kas see on tõesti nii?

Igasugused uuringud on juba ammu näidanud, et mehed hoolivad oma suhtest väga ja hea seksielu pole ainus asi, mida nad paarisuhtes otsivad. Aga mida mehed tegelikult tahavad?


1. Tee nalja

Mehed ei hinda elukaaslast modellimõõtude järgi: vähesed neist usuvad, et välimus kaalub üles huumorimeele, nutikuse ja kena käitumise. Neist kolmest omadusest on aga kõige tähtsam huumorimeel – see määrab, kas tekib klapp või mitte. Ühine naljasoon märgib vaimset kokkusobivust.

Sellest on vähe, kui naine lihtsalt kaasa naerab, nagu teeb seda kaadritagune publik komöödiasarjas. Mehed otsivad kaaslast, kes nende anekdoodi peale omalt poolt loo vastu räägiks.

Naljal on kolm rolli.

Naljaga saab kohmetust tekitavatest olukordadest üle.

Nali piiritleb ühisosa – et mõlemale meeldivad samad asjad.

Nali näitab teravmeelsust ja julgust.

 

2. Näita oma tundeid
 

Suurem osa mehi sooviks, et naine näitaks neile oma kiindumust. Nad eelistavad enesekindlaid naisi, kes ei pelga aeg-ajalt oma õrnu tundeid väljendada.

See aga ei tähenda, et naine peaks mehel pidevalt kaelas rippuma. Piisab väikesest õrnuseavaldusest: põgus suudlus jalutuskäigu ajal, kerge põlvesilitus autos või käepatsutus lõunalauas. Puudutus teeb heameelt ja paneb ka inimesed nurru lööma.

 

3. Paku lohutust
 

Mehed otsivad partnerit, mitte hooldajat. Nõrkusehetkel soovivad nad oma kaaslaselt tuge, üle pakutud hoolitsus aga lämmatab. Ehk teisisõnu: mees soovib, et armastatu aitab teda muredes, kuid ei püüa teda oma tahtmise järgi teiseks voolida. Poputamine tuleb jätta ajaks, kui ta külmetusega voodis lebab või tööpinge maad ligi tallab.

Mees ootab samasugust kindlustunnet nagu nainegi. Talle meeldib, kui naine on kaastundlik, aga mitte pealetükkiv: võib täiesti piisata sellest, kui ta saab mure südamelt lihtsalt ära rääkida. Loomulikult võib teda aidata ka probleemi arutades ja üheskoos lahedusi otsides.

Mehedki hindavad meelitusi, eriti neid, mis käivad millegi otsesõnu seletamatu kohta – kui märgatakse seda ainulaadset, mis on igas mehes peidus. Seega tasub naisel olla siiras ja ütelda oma kompliment otse välja, näiteks kui turvaliselt ta end temaga koos tunneb või kuidas ta suudab tuju alati paremaks teha.

 

4. Hinda sõpru
 

Kõigil meil on vaja suhteid ka väljaspool paarielu: sõbrad võivad meie tervisele isegi paremini mõjuda kui ainult harmooniline pereelu isekeskis.
Ei piisa ainult sellest, et naine mehe sõpru sallib, hea on, kui ta neist ka lugu peab. Neist ei pea vaimustuma, kuid sõprussuhteid tuleb hinnata.

 

5. Jää iseendaks
 

Nii nagu naiselegi, meeldib mehele, kui ta saab säilitada oma iseseisvuse ning naine oskab teda hinnata just sellisena, nagu ta on – koos tema nõrkuste, tugevuste ja omapäradega. Iseendaks jäämine on suhte püsimise alustala.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid