Sõprusele uus hing sisse!

Maria Torm
Kui soovid aga uusi sõpru leida, palu sõpradel kutsuda kaasa oma sõpru. | Shutterstock

Kui juurdled, kuhu on pärast karantiini kadunud sinu armsad sõbrad, tutvu nende alati toimivate võtetega, mis toovad su ellu rohkem aega sõpradele.

Võta endale eestvedaja roll

Vahel on meil vaja põnevateks ettevõtmiseks innukat eestvedajat. Meili oma viiele parimale sõbrale mõnest põnevast sündmusest, olgu see filmi vaatamine või näituse külastamine, ja oledki endale saanud võrratu seltskonna. See on suurepärane moodus sõpru kontoritest ja kodust välja meelitada. Isegi siis, kui sõpradel võib töö ajal plaanide tegemiseks vähe aega jääda, ei tähenda see seda, et neil pärast tööd sinu pakutud ettevõtmisteks aega ei oleks. Kui organiseerid sõpru midagi tegema, hakkavad nad koos sinuga tegutsema.
Kui soovid aga uusi sõpru leida, palu sõpradel kutsuda kaasa oma sõpru – nii kasvab üsna varsti su pisike punt suureks seltskonnaks. Sellised mitteametlikud ettevõtmised aitavad sul suhtlusringi laiendada.

 

Ole tõeline sõber

Tõeline sõber tähendab rohkemat kui vaid ostlemis- või kohvikukaaslast – ta aitab sind üle saada rasketest hetkedest. Pühendu oma sõpradele ja ole neile alati toeks. Püsiv lahkus võib semude poolehoiu saavutamiseks ja mõjutamiseks palju ära teha.
Kui tahad kellegagi reede õhtut veeta, anna sõbrale teada, et naudid ta seltskonda ega otsi suvalist sooja keha, kelle kõrval pitsat näksida. Loomulikult ei ole nad kõik su parimad sõbrad. Mõne inimesega saad vaid põgusat vestlust arendada, teisega võid tundide viisi koos naerda. Kolmandaga jagad oma kõige salajasemaid soove ja unistusi. Just sinna viimasesse rühma kuuluvad vähesed elu jooksul kujunenud sõbrad.
Kui austad ja võtad inimesi niisugustena, nagu nad on, siis võid avastada, et nad vastavad sulle samaga.

 

Otsi mõttekaaslasi

Olenemata sellest, kas harrastad lugemist, söögitegemist või matkamist, kogu kokku ühesuguste huvidega inimeste punt ja hakake regulaarselt koos käima. Võid asutada lugemisklubi, kus on suurepärane võimalus mõned tunnid koos lahedalt aega veeta, raamatute üle mõtteid vahetada ja muidu eesmärgipäraselt vestelda. Tihti selgubki just sellises koosluses, kas tahad mõne vähem tuttavaga ka hiljem kohvitassi kõrval lobiseda.
Kõige tähtsam on kohtumiste korrapärasus ja sagedus – nii kujunevad tugevad sõprussidemed.

 

Mine teiste sekka

Uute sõprade leidmiseks võid ühineda vabatahtlikega: võid anda ühekordse panuse või osaleda tegevuses pidevalt. Näiteks, kui hoolitsed kodutute loomade eest, võid olla kindel, et teed midagi sellist, mis sulle rahuldust pakub. Kui oled mõne ühenduse aktiivne liige, veedad palju aega samas grupis ja õpid kaaslasi paremini tundma. Paljud sõprussuhted saavad aga alguse just ühistest huvidest.
Lisaks otsi tegevusi, mis sunnivad sind teistega suhtlema, näiteks mõni keelekursus. Tund joogat-aeroobikat võib küll figuurile kasu tuua, ent teistega on raske suhelda, kui pead terve tunni treenerit jälgima.

 

Leia aega silmast silma kohtumisteks

Tehnika areng teeb tänapäeval suhtlemise kergeks: mõne klahviliigutusega võid saada ühenduse lapsepõlvesõbraga. Kuid ära unusta virtuaalsõprade kõrval ka oma lihast ja luust sõpru. Tasakaal on tähtis: nii mõnigi on sulgenud oma sotsiaalmeedia kontosid, arvates, et need toovad temani vaid võltssõpru, kuid kontode sulgemine võib ka väikseid kõrvalprobleeme tekitada. Võib juhtuda, et pärast seda, kui end neist välja lülitad, ei kutsuta sind enam kusagile – tänapäeva inimeste tutvusringkond on tihedalt seotud internetiga.

Seega tasub sõpradega interneti kaudu ühenduses olla küll, kuid tee seda nii, et saaksid nendega näost näkku kokku sama palju kui ekraani vahendusel. Sõbrad mäletavad ühist peadpööritavat õhtusöömaaega palju kauem kui su tantsiva konnaga e-kaarti.

 

Korralda kooskokkamisi

Tõsiseks suhtlemiseks valmista oma viiele parimale sõbrale kodune õhtusöök: palju vahvam kui restoranis õhtust süüa on teha seda kellegi kodus. Eriti tore on kooskokkamine – nii tunnevad su sõbrad end paremini ja suudavad kergemini lõõgastuda. Võid avastada, et su väike õhtusöök kestab kella kaheni öösel.
Kui sina kutsud sõpru enda juurde, hakatakse ka sind kaasama teiste kodupidudele. Need annavad sõpradele ja tuttavatele teada, et nad meeldivad sulle sedavõrd, et sa kutsud oma koju ja teed neile süüa.

 

Tule poolele teele vastu

Vahel sõbrad lihtsalt kaovad nagu vits vette. Nad võivad selles süüdistada kiireid aegu või suurt töökoormust. Mõnikord, kui sõber ütleb, et tal on väga kiire, teeb ta seda vaid selleks, et sinust lahti saada. Aga vahel on ta tõesti ajahädas, näiteks kui ta alustab uuesti õppimist või vahetab töökohta. Näita välja, et mõistad ta olukorda, ja püüa temaga kohtuda kohtades, kuhu temal on mugav tulla. Või proovi ühendada kasulik meeldivaga, näiteks käige koos trennis. Sõprus elab sellised rasked ajad üle.
Samas peaks sõber su pingutusi hindama. Kui pole näha, et ta sinu püüdlusi hindab, peaksid ehk mõtlema, kas sul üldse ongi sellist ühepoolset suhet vaja.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid