Tee üks lihtne asi ja sööd vähem. Söömine lõpeta siis, kui su kõht on täis just niipalju

kodus.ee
Liigne televiisori ees viibimine võib mängida tõsist rolli sinu tervisliku seisundi kvaliteedis. | Shutterstock

Tegelikult saab paari lihtsa nipiga üleliigset söömist vältida. 

Alusta näiteks sellest: lülita teler välja ja sa sööd vähem!

Uuring näitas, et need, kes kuulsid oma närimist, sõid 1,25 küpsist vähem kui need, kes sõid, kõrvaklapid peas, või vaatasid telerit.

Telereklaamid on kaalulangetaja õudusunenägu. Iga natukese aja tagant silme ees burgereid nähes murdub lõpuks ka kõige tugevam. Teleri ees tekib kergesti isu midagi suhu pista ja nii süüakse endale hilisõhtul sisse võileibu, jäätist, krõpse ja šokolaadi.

Teleri ees söömine on halb ka seetõttu, et söödavaid koguseid on raske hinnata.

Liigne televiisori ees viibimine võib mängida tõsist rolli sinu tervisliku seisundi kvaliteedis. Soovitav on televiisori ees veetmise aega veidi lühendada. Iga järgnev tund teleka ees, lühendab su eluiga 11% ja tõstab südamehaigustesse haigestumise riski 18%.

Pikima  eluaega, jaapanlased, lõpetavad söömise siis, kui nad on söönud 80% kogu toidu hulgast.

Ehk siis soovitus: lõpeta söömine enne kui Su kõht on 100% täis – sageli võtab meil aega ca 20 minutit, enne kui aju registreerib söödavat toitu. Seetõttu võiksid lõpetada söömise juba siis, kui tunned, et kõht on 80% täis.
Näiteks, tavapärase 2500 kcal asemel, tarbi 1500 kcal. Nii saavad keharakud aktiivsemad olla ja rohkem tööd teha. Rakud uuenevad kiiremini ja tänu sellele muutub organism haigustele vähem vastuvõtlikuks.

Allikas: Food Quality and Preference, Meravita

Kehakaalule anna tuld peopesatoitumisega. 

7 head toiduainet, mis vabastavad magusaisust. 
 

Sarnased artiklid