Ventileeritud õhust soojus tagasi!
TM Kodu&Ehitus
Eestis toodetud Airobot koos käepärase mobiilirakendusega. | Tootja

Soojustagastusega ventilatsiooniseadme eeldus on, et süsteem oleks ehitatud sissepuhke-väljatõmbena. Tänapäeval ongi soovitav ehitada ventilatsioonisüsteem just seda tüüpi, sest see on kõige energiaefektiivsem ja tagab parima sisekliima.

Viibime umbes 80% elust siseruumides – seega võiks sealnegi keskkond olla võimalikult puhas. Hea sisekliima aitab meil välja puhata ja olla produktiivsed. Kõige üldisem õhukvaliteedi määraja on süsihappegaasi sisaldus õhus. Kõrge CO2 tase võib põhjustada peavalu, keskendumishäireid jms – seetõttu on oluline, et ventilatsiooniseade jälgiks selle sisaldust ning vajadusel ventileeriks rohkem.
Üldjuhul on kõigil ventilatsiooniseadmetel neli toruühendust: sissepuhe, väljatõmme, heitõhk ja välisõhk. Kõikide nende torude otsad peaksid jooksma kokku ühte ruumi, kuhu seade soovitakse paigaldada.


Nutijuhtimisega vent
 

Nõudluspõhise ventilatsiooni vallas pakub uusi võimalusi Rensoni tasakaalustatud ventilatsiooniseade Endura Delta. Süsteem suudab tänu sisse ehitatud CO2-, lenduvate orgaaniliste ühendite (VOC) ja niiskussensoritele kohanduda kasutaja vajadustega võimalikult madala energiakulu ja seejuures parima soojustagastusega (kuni 89%). Sel ventilatsiooniseadmel on külmumiskaitse, süsteemile saab lisada ka eelsoojendi. Soojal ajal saab seadet kasutada ruumide jahutamiseks.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri TM Säästlik kodu.

Artikli märksõnad