See sisaldab eeterlikke õlisid. Lehtedes leidub C- ja E-vitamiini, karotenoide, bioflavonoide, mineraalaineid (kaalium, magneesium, kaltsium, fosfor, raud jt), mõru- ja parkaineid, bakterivastaseid aineid jm.
Prantsuse köögis on estragon väga hinnatud ürt, kusjuures prantslased arvavad, et estragoni kasutamise oskus on üks kokakunsti aluseid.
Maitseainena kasutatakse meil noori lehti ja võrseid peamiselt värskelt, aga ka kuivatatult ja sügavkülmutatult. Estragoni maitse tuleb eriti hästi esile siis, kui toidule saab lisada sidrunimahla. Värskeid estragonivarsi koos lehtedega kasutatakse kurkide, tomatite ja suvikõrvitsa hapendamisel (ka marineerimisel) ning äädika lõhnastamiseks.
Estragon sobib kõigi köögivilja-, liha-, kala- ja muudest mereandidest roogade, muna-, riisi-, kruubi- ja tangutoitude ning kastmete ja mitmesuguste täidiste maitsestamiseks. Estragoniga maitsestatakse majoneesi ja sinepit koos teiste maitsetaimedega.
Estragoniäädikat kasutatakse kala ja liha marineerimisel, lauaäädikana ning salatites.
Värskeid estragonilehti pannakse rohelistesse köögiviljasalatitesse; kartuli-, kala- ja lihasalatitesse, liha- ja kalasuppidesse, leemesse, kalakastmetesse ja täidistesse.
Sobib hästi ka keedetud ja hautatud kalatoitude maitsestamiseks.
Estragoni kasutatakse palju kala ja liha grillimisel.