Kehvasti paigaldatud aken vajub ja laseb külma sisse

Urve Vilk
Shutterstock

Millised on aknapaigalduse sagedasemad vead ja kuidas neid vältida?

 

Puitakende ja -uste tootja OÜ Rekman juhatuse esimehe Raido Raidma kogemusel on kõige suuremaks veaks akende paigaldamisel, et seda tehakse valel ajal. “Tegeleme puit- ja puitalumiiniumakendega ja nende puhul on sisekliima väga tähtis,” märgib Raidma, et aknaid ei tohiks paigaldada ajal, mil betoonitööd on veel osaliselt tegemata. Ehk enne akende paigaldust peaks hoonel peal olema korralik vettpidav katus ja põrandavalud kõik tehtud, sest muidu koguneb põrandavalust ja mujalt eralduma hakkav niiskus akendesse ja puit paisub.
“Puitakendele niiske keskkond ei sobi. Olen öelnud, et ostke üks korralik mööblitükk ka samal ajal siis sisse ja vaadake, mis sellest alles jääb,” jätkab Raidma, et akende ette panemisel on kiirustamise põhjuseks raha, kuigi tagajärgi on klientidele pärast raske selgitada. “On eeskujulikke objekte ka, aga kiirustamise põhjuseks on kulud – tahetakse karp kiiresti kinni ja soe sisse saada, et saaks hakata normaalselt asju tegema. Aga mingil perioodil tuleks tegelikult aknad kilega kinni katta ja põrandavalu ära teha ning oodata, kuni see ära kuivab. Ja alles siis akendega minna.”
Kui aga tegu on akende vahetusega vanal majal, siis sel juhul akende vahetamise aeg suuremat rolli Raidma sõnul ei mängi. “Vanad eest ära ja uued ette, eks peab välimise poole kiiresti kinni ehitama, et päike vahtu ära ei hävitaks, aga muidu ei midagi hullu.”

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid