Liimmasside uus sugupõlv. Tõsine konkurent kruvidele

Kyosti Isosaari
Detailid, mida varem kinnitati kruvidega, tõmbneetidega, klambritega või kummimuhvidega, on nüüdsel ajal kinnitatud liimmassiga. | Kyosti Isosaari

Tänapäevaste liim- ja tihendusmasside kohta väidetakse selliseid omadusi, millesse veel kümme aastat tagasi oli raske uskuda. Modifitseeritud silikoonidel põhinevad liim- ja tihendusmassid annavad õigetes kasutuskohtades ja õieti kasutatuna üsna hea kinnituse ja väga hea elastsuse. Ka tööturvalisuse seisukohalt on need tooted teistest võistlevatest liimitüüpidest meeldivamad kasutada.

Liimide ja liimimisega on jätkuvalt levinud arvamus, et selline vahend ja tööviis kõige usaldusväärsem pole. Kui ehitus- ja remonditöödes asjatundmatu teeb ettepaneku mingi olukorra lahendamisel kasutada liimimist, saab vanakooli puusepa või metallimehe näos põlglikku irvet näha. Aga maailm on muutumas!

Tööstuses on erinevaid liim- ja tihendusmasse kasutatud juba pikka aega. Näiteks saab siin tuua autotööstuse. Osad, mida varemalt kinnitati kruvidega, tõmbneetidega, klambritega või kummimuhvidega, on nüüdsel ajal kinnitatud liimmassiga. Muuseas on sõiduautode tuuleklaasid peaaegu eranditeta paigaldatud liimiga.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid