Must sõstar kõige täiega
Üllar Ende
Musta sõstart peetakse tõhusaks toniseerijaks ja väsimatuks väsimuse peletajaksMusta sõstart peetakse tõhusaks toniseerijaks ja väsimatuks väsimuse peletajaks. | Shutterstock

Mustasõstramarjade C-vitamiini-küllus on kõigile teada, kuid ka lehed ja varred pakuvad kehakosutust ning tõvetohterdust.

Õnnelikud said või saavad oma mustasõstrapõõsad marjadest puhtaks noppida, ent mõnel pool, kus öökülm oli õisi näpistanud, otsi marju nagu tikutulega taga. See-eest jätkub küllaldaselt lehti ja varsi, mis kõik hapukurgipurkidesse ei mahu ja ootavad hoopis kohta ravimtaimekapis.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Sarnased artiklid