"Nutikale radiaatorile on sisse ehitatud miniatuurne wifimoodul, mis suhtleb nutitelefoni ja äpi abil koduomaniku ja tema perega. Miks peaks radiaator distantsilt suhtlema? Selleks on mitu põhjust. Tavaliselt hoitakse lisakütteks mõeldud portatiivset radiaatorit kodus või suvilas viibides vooluvõrgus ja tõmmatakse lahkudes seinast välja. Koju naastes ootab ees aga külm tuba, mis vajab uuesti üles kütmist, see võtab aega ja on kulukas. Teine võimalus on, et radiaator hoiab pidevalt mingit kindlat seadistatud temperatuuri, näiteks 22 kraadi. Aga kodust eemal viibides pole mõtet maksta nii kõrge toatemperatuuri eest, oluliselt mõistlikum on hoida toasoe ajutiselt 15–16 kraadi juures ja paar tundi enne koju jõudmist see endale sobivaks seadistada," selgitab Hansaposti kodutehnika tootejuht Rille Volf.
Eriti mugav on selline lahendus suvilas – enne maale sõitmist võiks radiaatori nutitelefonist tööle panna, et kohale jõudes ei peaks toas istuma palituga. Nutiradiaatorit saavad reguleerida kõik pereliikmed ehk kui näiteks laps peaks planeeritust varem koju jõudma. Radiaatorite arvule ja kasutajatele piirangut pole – ühe äpiga võib olla seotud mitu kütteseadet ja ühe seadmega mitu pereliiget.
Peale distantsilt juhtimise on tänapäeva radiaatoritel veelgi nutikaid funktsioone, näiteks võib seada erinevaid kütterežiime vastavalt nädalapäevadele või kellaaegadele. Öösel magamise ajal võib radiaator hoida madalamat temperatuuri, aga hommikul enne ärkamist võiks teha toa mõnusalt soojaks. Eriti nutikas radiaator tunneb järsu temperatuurilanguse puhul ära, et avati aken, ning lülitab end automaatselt kümneks minutiks välja.