Koduse elektrisüsteemi uuendamine

Ain Alvela
Juhtmed võib tarbimiskohtadesse ise välja vedada, aga ühendamine tasub jätta spetsialisti hooleks. | Ain Alvela

Vana maamaja soetamise järel on või vähemalt peaks olema esimene asi hoone elektrisüsteem korda teha, sest enamikul juhtudel ei vasta see praegustele nõuetele, ja veelgi enam – kujutab majale ja selle elanikele reaalset ohtu.

Elektrivarustus ei kannata mööndusi ega läbi sõrmede vaatamist. Sestap tuleb see täies ulatuses üle vaadata ja vanad sõlmed uute vastu vahetada. Eks spetsialist – väljaõppinud elektrik – teab seda kõike isegi, ent siinkohal anname ülevaate, mida majaomanik ise peaks teadma, jälgima ning elektritöid tellides nõudma.

Kuni välise ühenduse, näiteks viimase postini, kuulub madalpingevõrk, isegi kui see asub juba tarbija kinnistu piirides, Elektrilevile. Selle liiniosa hooldus- ja rikketööd teeb võrgu haldaja ja selle eest kliendist elektritarbija maksma ei pea.
Kõik, mis jääb välisest ühendusest edasi tarbimiskohta, kuulub kinnistu omanikule ehk siis isikule, kelle nimele on sõlmitud elektrienergia kasutamise ja võrguga liitumise leping. Siin on siiski üks erand – voolu tarbimise arvesti ei kuulu tarbijale, vaid võrguettevõttele.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid