1. Polüfenoolid. Marjad sisaldavad bioloogiliselt aktiivseid flavonoide, polüfenoole ja antotsüaniine. Need on põletikuvastased, laiendavad veresooni ja ennetavad südameveresoonkonnahaigusi, diabeeti ja mäluhaigusi. Kuna erinevad mrjad sisaldavad erinevaid kasulikke aineid, siis peab sööma neid laias valikus.
2. Vähe suhkrut. Marjad sisaldavad suhteliselt vähe suhkrut, palju vähem, kui talvel müügil olevad, kaugelt toodud puuviljad. Marjad ei tõsta peale söömist järsult veresuhkrut. Seepärast aitavad marjad ennetada ka teise tüübi diabeeti ja hoiavad vaos kehakaalu.
3. Seemneõlid. Seemnetega marjad, nagu astelpaju ja mustsõstar on kasulikud, sest seemnetes olev õli aitab hoida ära nahahaigusi, niisutab limaskesti ja ennetab naha vananemist.
4. Kiudained. Marjades on palju kiudaineid, millest suurem osa on mittelahustuvad, mis on vajalikud meie soolestiku mikroobidele.
5. C-vitamiin. Meie kohalikes marjades pn palju C-vitamiini. Ühest detsiliitrist mustsõstardest saab kätte päevase C-vitamiini vajaduse. Kodumaiste marjade vitamiinisisaldus on palju kõrgem, võrreldes imporditud troopiliste viljadega.
6. Väike energiasisaldus. Sajas grammis mustikates on ainult 44 kilokalorit. Marju võivad süüa ja lisada toidule kõik ülekaalulised ja kehakaalu langetajad.